שנת 2000 הביאה אתה לא מעט חידושים בתחום האבטחה המיועדים לחיי היום יום שלנו, ומאז ניתן לראות כי ישנה עליה במספר הרוכשים מצלמות אבטחה נסתרות לבית. משפחות רבות טורחות ורוכשות מצלמות אבטחה לבית, בדרך כלל מצלמות נסתרות. הסיבה קשורה לרוב מתוך חשש להשאיר את ילדיהם הצעירים או את הוריהם המבוגרים לבדם או בביתם עם המטפלת, עם הבייביסיטר או כל אדם זר למשך זמן ללא בקרה וללא ידיעה מה באמת קורה בבית.

כדי לשמור על היקרים לנו מכל

 

מקרים רבים של התעללות בבית על ידי מטפלים מדווחים בשנים האחרונות, ובוודאי יש גם כאלה שאין יודעים עליהם. ילדים וקשישים חסרי ישע שנשארים בביתם עם מטפלת או מטפל שאמון על רווחתם, צריך לטפל בהם ולשמור עליהם, סובלים לחרדתנו מהתעללות בצורותיה השונות. החל מקללות, גידופים והשפלות מילוליות כלפי קשיש או ילד ועד לאלימות פיזית כמו מכות, הדיפות ומשיכה בשיער ובבגדים. במקרים אחרים תועדה מטפלת גונבת את כספו של הקשיש חסר האונים.

מקרים שנחשפו בבתים בהם הותקנו מצלימות נסתרות הובילו לכדי רכישה רבה יותר של מצלמות אבטחה לבית לשם מעקב ותיעוד אירועים כאשר בני הבית אינם במקום ואילו הילדים או הקשישים נשארים רק עם המטפלת או עם המשגיחה לבדה.

סוגים שונים של מצלמות

מצלמת אבטחה נסתרת כשמה כן היא. היא מיועדת לצילום בסתר ומתאימה למעוניינים בקבלת עדכון באזור המצולם בחשאי. היא איננה מושכת תשומת לב, היא בדרך כלל קטנה, מספקת תיעוד והוכחות ומידע על האירועים. מצלמת מעקב נסתרת נדרשת למתקין בעל יכולת מקצועית ואישיות דיסקרטית. מצלמות אבטחה ביתיות מגבירות את הביטחון של בעלי הבית ויכולות לתרום לשלוותו. מצלמה נסתרת מתאימה להתקנה בכל מקום, הן בבית פרטי והן בדירה בבניין. לפעמים, בנוסף למצלמה נסתרת כדאי גם לחשוב על מצלמה המותקנת בצורה גלויה שתרתיע זרים וגנבים.

כאשר מתקינים מצלמה נסתרת שתפקידה לעקוב אחר המטפלת, ניתן לפעול בשתי דרכים. יש משפחות המעדיפות ליידע את המטפלת שיש בבית מצלמה מתוך מחשבה ותקווה שהיא תירתע מלנהוג לא כשורה. ויש משפחות שרוצות לעקוב אחרי פעילותה באופן סמוי. בדרך כלל ניתן להקליט ולצפות ישירות מהמחשב ואפילו מהטלפון החכם. בשוק קיימים מספר מכשירים השונים זה מזה בגובה העלויות וביכולות שלהם. יש מצלמות נסתרות קטנות המוצנעות בתוך מכשירים קטנים ביתיים כמו שעון קיר, מחזיק מפתחות וכדומה. הן זקוקות לטעינה, מספקות רק הקלטה ומכסות בדרך כלל שטחים קטנים. יחד עם זאת הן ניידות וקל להפעילן. יש מערכות מתוחכמות יותר שדרכן אפשר לצפות און ליין בטלפון החכם או במחשב אך הן אינן מקליטות. וישנה כמובן המערכת היקרה יותר והמתוחכמת המאפשרת הן צפייה און ליין והן הקלטה ארוכת טווח. יש מצלמות בצורת כיפה, בצורת צינור ואלחוטיות.

חשוב מאד, כדי לקבל צילום אפקטיבי שיתועד, לבחור נכון מיקום שלא יעורר חשד, שישתלב היטב עם שאר האביזרים והרהיטים בבית ויאפשר גם זווית יעלה של צילום. כל זה כדי ליצור בקרה ותיעוד של אירועים חריגים בהתנהלותם של מטפלות ומטפלים בילדים ו/או קשישים בבית. לשם כך תמיד כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע בעת התכנון.

לסיכום

ניתן לומר כי ככל שהזמן עובר אנחנו מרגישים יותר ויותר פגיעה בביטחון האישי שלנו. על אף רצונה, משטרת ישראל איננה מסוגלת בכל רגע נתון לענות על כל הצרכים ולהוות גורם מרתיע. בוודאי לא באירועים שכאלה שלא תמיד מתועדים כמו התעללות בחסרי ישע, גניבות וחבלה ברכוש פרטי על ידי מטפלים שזוכים לאמונם של מעסיקיהם  ועוד כהנה וכהנה. כתוצאה מכך עולה הביקוש למערכות אבטחה ביתיות ובמיוחד למצלמות מעקב נסתרות לשם הרתעה ותיעוד אירועים חריגים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב email

אנו כאן לכל שאלה: