בעידן שבו הטכנולוגיה מהווה חלק חשוב ומרכזי מאד בחיינו, אין זה פלא שאפשר למצוא בבתים רבים, כמו גם בעסקים שונים ברחבי הארץ מגוון של מצלמות נסתרות באיכות גבוהה. המצלמות הנסתרות של היום מתבססות על פתרונות טכנולוגיים חדשניים במיוחד והן הופכות את הסביבה שבה אנו שוהים לבטוחה יותר מבעבר. ישנם סוגים שונים של מצלמות, חלקן נראות לעין, חלקן נסתרות, חלקן ניתנות לשליטה באמצעות הסמארטפון שלנו וחלק באמצעות כפתורים ושלטים ייעודיים. אפשר להתקין אותן כמעט בכל מקום שאנו רוצים, בין אם בחלקו הפנימי של המבנה ובין אם בחלקו החיצוני.

מבחר רחב של אפשרויות

אחת האפשרויות היא זו שניתן להסתיר בתוך גלאי עשן. ניתן למצוא בעסקים רבים כיום גלאי עשן כחלק ממערכות זיהוי וכיבוי אש. גלאי העשן הוא אלמנט בולט מאד, אך גם סטנדרטי ונפוץ. ישנן כיום מצלמות אבטחה הניתנות להסתרה ישירות בתוך גלאי עשן. כך הן אינן מושכות תשומת לב וגם שולטות על אזור נרחב מאד (בשל מיקומן בצמוד לתקרה). חלק מהמצלמות מתאימות גם לראיית לילה, מה שהופך אותן ליעילות עוד יותר, ובעיקר בשעות הערב, השעות שבהן עולה מספר הפריצות לבתי העסק.

אפשרות אחרת היא זו הכוללת גלאי נפח. אפשר להתקין כיום בבית העסק גלאי נפח הכולל גם מצלמה נסתרת, כזו המתעדת את כל המתרחש בעסק ומבטיחה ראש שקט בשעות שבהן העסק ללא נוכחות בעליו. היתרון באפשרות כזו הוא העובדה שהיא משתלבת נהדר במרחב, איננה מושכת תשומת לב, כמו מצלמות אחרות, ובעיקר – מציעה מענה בהתאמה מלאה.

חשיבותן של מצלמות אלו

אנו שומעים על מקרים רבים של פריצות, הן לבתים פרטיים והן לבתי עסק בכל רחבי הארץ. פריצה לבית העסק היא חוויה לא פשוטה, כזו שמעבר לעוגמת הנפש המלווה לה, יכולה לגרום להפסדים כספיים כבדים. לשמחנו, פתרונות האבטחה של היום, יכולים למנוע זאת ולאפשר לבעלי העסק ליהנות מראש שקט, גם כשבפועל הם אינם נמצאים במקום. המצלמות של היום הן איכותיות מאד ונטמעות בסביבה באופן מושלם. אפשר להתקין אותן בתוך אלמנטים שונים (כמו גלאי עשן) או להציב אותן, כשהן גלויות לעין. היתרון במצלמות גלויות הוא יכולת ההרתעה שלהן. מצד שני, מכיוון שהן חשופות, שבירתן ופגיעה בהן קלה הרבה יותר. לעומתן, המצלמות הנסתרות אינן חשופות לעיני כל והן מתעדות 24/7 את המתרחש במקום. לא ניתן להזיק להן והן פועלות ברציפות, הן בשעות היום והן בשעות הלילה.

מצלמות האבטחה, ובייחוד אלו הנסתרות, הכרחיות לכל בית עסק. בין אם מדובר בחנות בגדים או נעלים ובין אם במשרדיה של חברת ביטוח. חשוב מאד לערוך סקר שוק מקדים ולבחון מספר סוגים של מצלמות. ההבדלים בין הסוגים באים לידי ביטוי בפרמטרים שונים: המחיר של המצלמה, האיכות שלה, הטכנולוגיה שעליה היא מתבססת, הגודל שלה והאם היא נסתרת לעין או גלויה. במקרים כאלה, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע, המתמחים בתחום. כאלה המכירים היטב את הדגמים השונים ויכולים לסייע בבחירה. הגדרת התקציב וגם הגדרת הצרכים השונים יכולים לעזור בכך וגם התייחסות לתנאי השטח עצמם. חשוב שהמצלמה הנבחרת תכסה שטח נרחב, ואם איננה עושה זאת, כדאי לדאוג להתקין מספר מצלמות במקום.

לסיכום

כמו בכל תחום, גם כאן ישנן לא מעט אפשרויות והבחירה לא קלה. מכיוון שעל בטיחות לא מתפשרים, יש לשים דגש על איכות גבוהה, כשמחפשים מצלמות אבטחה לעסק. איכות גבוהה של מצלמות מסוג כזה תבטיח לכם מענה מתאים לתקופת זמן ארוכה ופתרון אמין.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב email

אנו כאן לכל שאלה: