מערכות כריזה משולבות

תכנון, התקנה ותחזוקה

לפרטים צרו איתנו קשר

מערכות כריזה

מוסדות, מרכזים מסחריים, קניונים, בנייני משרדים, מפעלים ועוד עסקים רבים משתמשים במערכות כריזה בעבור השגת תשומת המלאה בעת הצורך של כלל הנמצאים בשטחם. השגת תשומת הלב הזו היא חיונית באתרים גדולים אשר מכילים בתוכם מספר רב של אנשים, אשר אתם כולם במצב חירום צריך לתפעל ולפנות בסדר מסוים.

מערכות כריזה- מה הן צריכות לכלול?

מערכת כריזה משולבת

מערכת כריזה משולבת היא מערכת שבתוכה יש כמה אפקטים שיכולים לעבוד בו זמנית. היא עובדת על מגבר חשמלי שגודלו ייקבע בהתאם לשטח שלכם. המערכת יכולה לשמש כרמקולים למוזיקת רקע כאשר הקונים והמבקרים במרכזים וקניונים שונים נהנים ממנה, היא גם יכולה לשמש ככרוז לפרסומות עבור החנויות השונות הנמצאות באותו מרכז או קניון.

את מערכת הכריזה הזו אתם יכולים לחבר למחשב, לטלפון ולמיקרופון מה שיאפשר לכם לדבר באופן ישיר דרך מערכת הכריזה ואל כל מי שהרמקולים מכוונים אליו. מערכות כריזה במקומות כאלה הם בגדר חובה זאת בכדי לאפשר תקשורת ישירה בשעת הצורך הן עם עובדי המקום והן עם אלו שבאים לבקר במקום. 

על אף שמערכות הכריזה נשמעות כמו כיף גדול בשל העובדה שאפשר להזרים דרכן מוזיקה לכל עבר, אין זה אומר שבעבור זה הן מיוצרות. הזרמת המוזיקה היא הערך המוסף אותה מערכת הכריזה מעניקה אך היא קיימת בעבור כמה דברים אחרים בעיקר. 

קחו לדוגמא מוסדות כמו בתי ספר ואוניברסיטאות. אתם ודאי זוכרים את ההודעות הקוליות שהיו מופצות בכל מסדרונות וכיתות בית הספר, אלו שהודיעו שהתקבלו בדרך כלל על ידי מזכירות בית הספר. הודעות אלו היו שייכות לכלל התלמידים ו/או המורים ועל כן זו הדרך הקלה ביותר להגיע אל כולם כאחד. 

עוד דוגמא נפוצה היא המפעלים רחבי הכפיים או אולמות הספורט הגדולים. אלו אינם מאפשרים שמיעה מלאה בכל רחבי השטח שלהם ועל כן גם שם מערכות כריזה הן רצויות בהחלט. 

מפעלים אשר מופעלים בהם מכשירים כבדים שעושים רעש גדול צריכים מערכות כריזה בכדי לנהל תקשורת מינימלית כשצריך. הפעלת מערכת הכריזה תגרום למפעילי המכונות להפסיק בפעולתם ולשים לב למתרחש מחוץ למתחם עבודתם. 

ואילו באולמות הספורט השונים, הרי שהמונים מגיעים לראות משחקים. מן הסתם הם לא ישמעו את הפרשנים, שיושבים ממש קרוב למגרש. כאשר צופי המשחקים יושבים רחוק מן המגרש בו מתנהל המשחק, מערכות כריזה הן הדרך האידאלית שלכם לעזור לצופים לשמוע מה מתרחש במגרש, להבין את המהלכים השונים ולהנות מזמן הבילוי שלהם.

חשוב לדעת: מערכות הכריזה שלכם צריכות לעמוד בתקן

כעסקים המזמינים לתוכם מבקרים רבים, אתם חייבים לדעת כיצד להתנהל במצבי לחץ ומצבי חירום. כאשר יש לפנות את כולם בו בזמן, עליכם לתפעל את המקרה ללא נפגעים ולוודא שהכל יתנהל באופן חלק ומיידי. בשביל שתוכלו לעשות זאת, מערכות הכריזה שלכן צריכות להיות בעלות תקן 1220 חלק 3.

מה אומר תקן 1220 חלק 3?

תקן זה בא לוודא כי למערכת הכריזה שלכם גם היכולת לזהות סכנת עשן או שריפה. בכך שמשולבת בה היכולת הזו, אתם למעשה מקבלים מערכת כריזה המתריעה בזמן אמת בשבילכם על אירוע חירום ובאופן אוטומטי מסייעת בפינוי האירוע. 

מערכות כריזה אשר לא באות יחד עם גלאי אש ועשן אינן רשאיות להתקנה במקומות הומי אדם ולכן כאשר אתם מחפשים את מערכות הכריזה המתאימות לכם, חשוב שתדעו אילו מערכות לחפש. אולם לא די בכך שתחפשו את המערכות בעלות התקן, רצוי וכדאי שתמצאו את המערכות שמותקנות על ידי אנשי מקצוע המכירים ועובדים עם התקן, ידעו להסביר לכם עליהן ולהראות לכם כיצד פועלות.

גלאי האש והעשן מופעל באופן אוטומטי ומפסיק את כל מה שבוקע מן מערכת הכריזה. יחד עם הכריזה הקולנית לחלל המתחם שלכם הוא יתריע לכם על האזור בו מתרחשת הסכנה מה שיעזור לכם לתפעל את האירוע מהר יותר, להגיע לאזור בזריזות ולעצור את הגורם המסכן.

מה בנוגע לכריזת חירום?

כריזת חירום מתקיימת כאשר תקן 1220 חלק 3 קיים בה. כריזת חירום מתקיימת כאשר מתרחשת שריפה בבניין מגורים, עסקים ומתחמים המכילים בתוכם מספר גדול של אנשים. כריזת החירום נכנסת לפעולה כאשר חיישניה מגיבים לעשן, שינוי בטמפרטורה או לשריפה ממשית. מכל מקום בו מותקן רמקול יבקע צליל ההתרעה המבקש מכולם להתפנות. 

יש לכם את האפשרות לנהל את כריזת החירום כך שתוכלו אתם, דרך מיקרופון, לדבר דרך מערכת הכריזה ולהרגיע את כלל האנשים, לסייע להם להתפנות ולעזור לכוחות הכיבוי וההצלה להגיע במהרה אל מוקד השריפה.

איך אפשר לדעת כמה רמקולים צריך להתקין?

כדי לדעת היכן למקם את מערכת הכריזה והרמקולים, יהיה עליכם להבין את מבנה העסק שלכם, כיצד עובדת האקוסטיקה שלו ומהי כמות הרמקולים אותה אתם צריכים בכדי להגיע לכל המבקרים באשר הם. בשביל לעשות זאת, תוכלו להתייעץ עם אנשי המקצוע המתקינים מערכות כאלו וכך עוד לפני מועד ההתקנה הם יגיעו לבחון את השטח שלכם, למדוד אותו ויתנו לכם הערכה משלהם.

מערכות הכריזה צריכות לעבוד עבורכם ולכן חשוב להתקין אותן בהתאם לגודל ולצורת העסק ולא לפי מה שנראה לכם נכון. עובדות בשטח מונעות אסונות רבים. מכיוון שמערכות הכריזה מתריעות גם אתכם, הן מתפקדות כהרבה יותר ממערכת כריזה ועוזרת לכם לתפעל הן בשלט רחוק והן מתוך המקום עצמו את האירוע. 

אנשי מקצוע המוסמכים להתקין מערכות כריזה יודעים איזו כמות רמקולים ואיזו מערכת כריזה צריך כל עסק לפי גודלו וצורתו. כך למשל בנייני מגורים יצריכו מספר רמקולים שונה משל בנייני משרדים כאשר כל קומה מכילה מספר שונה של אנשים ובשעות שונות של היום. לרוב בנייני מגורים נותרים ריקים בשעות היום ואילו מתמלאים במשפחות בשעות אחר הצהריים, בבנייני משרדים העניין פועל בדיוק הפוך.

בסופו של דבר האחריות היא שלכם ושלנו

לאחר התקנת המערכת יהיה עליכם לוודא כי היא פועלת בצורה תקינה מדי חצי שנה ו/או שנה. זוהי בדיקה הנעשית לטובתכם זאת מאחר וקרו מקרים בהם נשחקה המערכת מסיבה כזו או אחרת ולא עבדה כראוי בשעת הצורך. בדיקות אלו הן הוודאות שלכם שהכל תקין וממשיך לעבוד כשורה. תוכלו לערוך מעקב אחר הבדיקות האלו מה שישאיר את ראשכם שקט מדאגות לפחות בפן הזה.

כאשר אנחנו מתקינים מערכות כריזה אנחנו מבצעים התקנה מקצועית ללא רבב. אנשי המקצוע שלנו מכירים כל חלק וחלק בתהליך, מסבירי פנים ומסבירי התהליך, יודעים כיצד למדוד ולחשב מבנים שונים המצריכים חשיבה מחוץ לקופסא ודואגים לכך שכל בית עסק או בניין דירות המבקש לעצמו מערכת כריזה איכותית בעלת התקנים הדרושים יקבל את דרישתו. 

קיימות לכם מערכות שונות עליהן תוכלו להתלבט ולהגיע להחלטה איזו היא המתאימה לכם ובהתאם לכך נצוות לכם את כל הציוד אותו אתם צריכים. הרצון שלנו הוא לדאוג לכם למערכת כריזה טובה ואיכותית, שתחזיק למשך שנים ארוכות. לכן אנו נבצע בדיקות חוזרות ונשנות על המערכת, נוודא תפעול תקין ונעבוד בשיתוף פעולה מניב.

מה בשורה התחתונה –

אם אתם מתעניינים במערכת כריזה, התייעצו איתנו. אנחנו מבטיחים לכם שתמצאו את התשובה.

צור קשר:

למידע נוסף על התקנת מערכת כריזה צרו איתנו קשר:

או השאירו פרטים בטופס הבא: