מערכות אזעקה לבית ולעסק

תכנון, התקנה ותחזוקה

לפרטים צרו איתנו קשר

מערכות אזעקה לבית ולעסק

גם אם ביום וגם אם בלילה, לא תמיד נהיה בבית או במקום העבודה בכדי להבטיח ששום דבר לא קורה לו. מאחר ואין שעה מדויקת לפריצות, הן קורות בכל שעה ביום ובלילה ואפילו כאשר בני הבית ישנים במיטותיהם. בכדי למגר את תופעת הפריצות, חלק מהפתרון מגיע בתור מערכות אזעקה שתפקידן הוא לוודא שאף אחד לא חודר לשטח שלכם ולהתריע כאשר היא קולטת חדירה לשטח.

מערך האבטחה לעסק ולבית מכיל בתוכו כמה פתרונות כמו מצלמות אבטחה, מערכות אינטרקום ומערכות אזעקה מתקדמות. כאן, נעסוק במערכות האזעקה וכיצד הן תורמות בכל מקום בו יותקנו:

גלאי נפח

מתוך האזעקות הקיימות לנו, קיימות מערכות אזעקה הפועלות על גלאי נפח. אזעקות אלו מתפקדות כאיש האבטחה האישי שלכם, בשטח שלכם בין אם אתם בו או לא. גלאי הנפח, תפקידו לוודא שלא מתבצע שום שינוי בנפח בשטח אליו הוא מוגדר.

מה זה אומר שינוי בנפח?

כשאנחנו מדברים על נפח, הרי מדובר על כל גוף ועצם קיים. במערכת האזעקה גם בני אדם נחשבים לנפח וזה בדיוק מה שמערכת זו באה למצוא. בשעת פריצה גלאי הנפח יכול להבחין בחדירה לשטח שלכם. היא אולי לא תראה לכם בבירור מי הוא הפורץ אך היא בהחלט תתריע ותעדכן אתכם על הפריצה שמתרחשת.

מה קורה כשיש בעל חיים משוחרר בחצר? האם האזעקה תתריע בכל פעם שחיית המחמד תעבור בשטח שלי?

לא ולא. גלאי הנפח עובדים על אינפרא אדום, טכנולוגיה שעוזרת לזהות עצמים וגופים שונים בתנועה. גלאי הנפח הם כה מתקדמים עד שהם יודעים לעשות את ההבדלה בין חיות מחמד לבין אנשים שלא אמורים להיות שם. אם נפח החיה, כלומר משקלה יהיה מתחת ל-45 קילוגרם, תדע לזהות זאת המערכת ולהמשיך הלאה מבלי להתריע.

גלאי זכוכית נשברת

חלק מהכישרון הרב של פורצים רבים הוא כישרון שבירת החלונות. כאשר נגלה לפניהם בית או עסק ריקים וכל מה שעומד בדרכם הוא חלון זכוכית, הם ישברו אותה והנה, כל השפע שלהם. עם התקנת גלאי המזהה זכוכית נשברת, אתם יכולים להרגיש בנוח יותר להשאיר את הבית שלכם נעול אך ללא סורגים שעשויים לתת תחושה של כלא.

לא רק זכוכיות חלון

גלאי המזהה זכוכית נשברת לאו דווקא חייב להתריע על חלון שנשבר. מאחר ולא כל הפורצים חושבים ששבירת חלון הוא הרעיון הטוב ביותר ומוצאים דרך מתוחכמת יותר להיכנס פנימה, שבירת כל זכוכית אחרת בתוך הבית, כזו הקרובה לגלאי במרחק של כ-9 מטרים, תתריע אתכם על תזוזה לא רצויה בתוך הבית.

סירנה

הסירנה היא למעשה האזעקה שכולכם מדמיינים. ישנה פריצה והסירנה מתחילה לצרוח. מן הסתם הסירנה היא לא האזעקה היחידה הקיימת, אך היא בהחלט מותירה רושם רב אחריה. הסירנה יכולה להתחבר על מערכת האזעקה הקיים ובכך אתם יכולים להרוויח כפליים. גם מערכת אזעקה הפועלת על אינפרא אדום ומתריעה על נפח וגם אזעקה שתתריע את כל סביבת השטח שלכם על הפריצה. 

את הסירנה ניתן להתקין בכל מקום, מחוץ לבית או מחוץ לעסק. כל עוד מתקיים אזור שנשאר לבד בשעות מסוימות, אזעקת הסירנה תהיה פתרון נהדר בכדי להרחיק בבהלה כמה שיותר מהר אנשים שלא אמורים להיות שם. הסירנה מספיק קטנה בכדי להחביא אותה אך קולה חזק מספיק כדי להחריש אוזניים.

מערכת אזעקה עם מצלמה ישירות לטלפון

המתקדמת ביותר מכל האזעקות היא האזעקה שמגיעה ישירות אליכם לטלפון וגם מראה לכם מה קורה בשטח שלכם בזמן אמת. היתרון במערכת זו הוא שהיא מסייעת בכל היבט שאתם צריכים. שמע, וידאו ושידור ישיר אליכם. כך אתם יכולים בו זמנית לראות מה קורה בשטח שלכם וגם להזעיק את העזרה הנכונה עד שתגיעו אתם בעצמכם.

אז מי באמת צריך להתקין מערכות אזעקה בשטח שלו?

במילה אחת, כולם. אבל לא נשאיר אתכם עם מילה אחת. לבתים רבים מותקנות מערכות אזעקה שונות זאת מפני שרוב הפריצות מתקיימות בבתים פרטיים. האזעקה היא חלק תומך ממערך האבטחה של הבית מה שמאפשר לחברי הבית לצאת מהבית בתחושה שיש מי ששומר עליו, יש מי שיבחין במשהו לא תקין ויש מישהו שיתריע עבורם ברגע האמת.

לא רק בתים פרטיים צריכים אזעקה

לדעתנו, כל העסקים הקיימים צריכים להתקין מערכות אזעקה, בין עם סירנות ובין אזעקות הפועלות על טכנולוגיות אחרות. החשיבות באזעקה לעסקים מגיעה מכך שלהמון עסקים יש ציוד יקר מאוד בתוך השטח שלהם וגניבת הציוד עלולה לפגוע בהכנסות העסק, בהצלחתו של העסק ובהקמתו מחדש על הרגליים. אזעקה יכולה למנוע פריצות רבות. .

גם לא רק עסקי משרדים וחנויות

מפעלים ובתי חרושת רבים גם הם בוחרים להתקין מערכות אזעקה שונות. אמנם גודל המערכת יהיה גדול יותר מאשר מערכת של בית פרטי או עסק קטן אך היא תהיה כזו שתשים עין על כל שטח ודונם. גם אם בשטח שלכם יש שדה מרעה, זה לא סוד שבקר ניתן לגניבה גם הוא והאזעקה הנכונה לשטח שלכם יכולה להציל לא רק את העסק שלכם אלא גם את העדר.

אם יש לכם מפעל אתם בטח יודעים כמה ציוד וחומר יקר יש לכם בכל רגע נתון במפעל. אתם בטח גם יודעים שאתם לא יכולים להסתפק רק בטכנולוגיית אבטחה אחת בכדי להבטיח לעצמכם שמירה טוטאלית למפעל. גם כאשר יש שומר בכניסה, אין זה אומר שהעיניים שלו תמיד בכל מקום. מערכת אזעקה תוכל לסייע לשומר שבמפעל שלכם לתפעל את אירוע הפריצה ולסיים אותו בשלום.

מה לגבי קניונים או שטחים פתוחים בהם נמצאות חנויות?

גם קניונים ומרכזים מסחריים צריכים מערכות אזעקה שונות כדי לוודא שהכל מתנהל כשורה בשטחם. אמנם הקניונים השונים סגורים בלילה, מרכזים מסחריים נותרים פתוחים לכל המעוניין להסתובב בהם הן בשעות היום הן בשעות הלילה. 

על כן, בשעות בהן כולם הולכים לישון והמרכז נותר נטוש לכל פורץ, מערכות אזעקה המותקנות באזורי מפתח יכולות לפקח על כל המרכז ולהתריע במידה ומישהו מנסה לפרוץ לאחת החנויות. 

מנגד, מערכות אזעקה בקניונים יכולות לבוא כסירנות, אלו המתריעות מפני גניבות לאור יום מחנויות. ודאי יצא לכם להיתקל באלו בקניונים השונים. 

אם אתם לא יודעים איזו מערכת אזעקה מתאימה ביותר עבורכם ואיזו הגנה אתם רוצים לשטח שלכם כל שאתם צריכים לעשות זה להתייעץ! אנשי מקצוע המתקינים מדי יום מערכות אזעקה במקומות שונים יכולים להיות התשובה לכל השאלות שלכם. 

יתרה מכך, אנשי המקצוע יוסיפו וימליצו לכם על האזעקה המתאימה לכם, יגיעו אליכם בכדי לבצע סריקה של השטח וכיצד ניתן לפרוס את מערך האזעקה בצורה כזו שתכסה את כל השטח, יסבירו לכם על שלב ושלב בתהליך וכמובן יבצעו התקנה של המערכת באופן מושלם ומקצועי.

לסיכום,

קיימות מערכות אזעקה רבות, שונות זו מזו, שכולן בעלות אותה המטרה. להשאיר את השטח שלכם בטוח מפריצות ולוודא שהכל נשאר באותה הצורה מרגע בו שמתם ראשכם לישון או מהרגע בו נעלתם את הדלת מאחוריכם והותרם את השטח ריק מאדם.

צור קשר:

למידע נוסף על התקנת מערכת אזעקה צרו איתנו קשר:

או השאירו פרטים בטופס הבא: