למה צריך מערכת גילוי אש ועשן בבית או בעסק?

גילוי מוקדם של אש ועשן יכול למנוע שריפות רבות, מיותרות, המסכנות חיים ורכוש. הצורך במערכות מסייעות לזיהוי מוקד השריפה הוא חיוני ואף הכרחי מבחינת החוק. כיום על כל בעל עסק או בעל בית  ללמוד על יכולות המערכות לגילוי אש ועשן ולדאוג שבכל שנה תותקן המערכת העדכנית ביותר, זו שתשמור על האנשים ועל המקום נקיים מהתלקחות שריפות.

מערכת גילוי אש ועשן בעסק

זה כלל לא משנה אם מדובר בבניין עסקים או בעסק היושב במרכז מסחרי. מערכות לגילוי אש יכולות להיות מותקנות בכל מקום ובהתאם לגודל העסק. כך, גם חנות קטנטנה היושבת על הרחוב תוכל להתקין אצלה מערכת גילוי אש אשר תפקח על האזור המבוקש לפי ההגדרות שיינתנו לה.

מה נותנת מערכת גילוי אש ועשן לעסק?

מערכת לגילוי אש מעניקה הרבה יותר מאשר רק להתריע בעזרת אזעקה על קיומה של שריפה שמתחוללת בזה הרגע בעסק. היא מצילה חיים וכך כיום למערכת ישנה הטכנולוגיה הנחוצה בכדי לתפעל את האירוע בכוחות עצמה וללא כל סיוע של אדם.

מה זה אומר?

מדובר במערכות חדשניות שמותקנות באזורי מפתח בעסק שלכם ובכך מרשתות את כל האזורים השייכים לעסק שלכם, יומם וליל. בעזרת חיישנים משוכללים המערכת יודעת לזהות שינוי חד בטמפרטורה וכן זיהוי מידי של עשן בתחילת התפתחותו. הזיהוי המוקדם הזה מאפשר לבעלי עסקים רבים לתפעל את האירוע הרבה לפני שקורה אסון ולכבות את השריפה ללא נפגעים או נזק רב.

סנכרון בין מערכות חירום ומערכת גילוי אש – אינטגרציה בין מערכות

למערכת הגילוי היכולת לנתק חשמל נקודתי, לסגור ברזי גז חשמליים, להפעיל מפוחים לפיזור העשן ולקבל אינדיקציה ממערך המתזים  התקרתים. כמו כן, למערכת האפשרות גם לפתוח חלונות, להפעיל צופרי פינוי והחשוב מכל להזעיק את מכבי אש.

הזריזות שבפעולות המערכת מהרגע בו חשה בשינוי עליו היא צריכה להתריע ועד לנקודת הסיום של המקרה הוא מידי וצריך להוכיח לכם שישנם תרחישים שאי אפשר להימנע מהם אך ניתן למנוע את ההרס אותו הם זורעים.

מה בנוגע למוקד השריפה?

בעזרת הטכנולוגיה המודרנית הקיימת לרשותנו בעולם, המערכת לגילוי אש יכולה להתריע לכם על מוקד השריפה לפני שהמצב יוצא מכלל שליטה ( המערכת יכולה לגלות עשן לפניי שהאש פורצת) ברמת דיוק גבוהה מאוד. ידיעת מוקד השריפה בדיוק מאפשרת פעולה מהירה בכדי לפתור את הבעיה והתמקדות באזור אחד במקום להתחיל ולחפש מהיכן העשן מגיע ולבזבז זמן יקר.

ומה בנוגע לבטיחות עובדי העסק?

כיבוי שריפה בזמן אמת יכול להוות סכנה של ממש לאלו הנלחמים בה ולאלו הנתקלים בה. על כן במהלך תפעול אירוע השריפה בעסק יהיה עליכם לדאוג לפינוי כל העובדים דרך האזורים הבטוחים להם ותוך שמירה על הסדר. בעזרת מערכת לגילוי אש מתפקדת ומאושרת בתקן יהיה לכם הרבה יותר פשוט וקל לסיים את האירוע ללא נפגעים כלל.

מערכת גילוי אש ועשן בבית

מה יותר חשוב ממערכת המצילה חיים במקום בו החיים היקרים ביותר מתגוררים? בין אם מדובר ביושבי הבית, שהם האנשים האהובים שלכם ובין אם הבית עצמו, בו השקעתם ודאגתם לעצב לפי הטעם האישי שלכם. מערכת לגילוי אש ועשן בבית היא בין המערכות החשובות לכם ולבית שלכם.

24/7

הבית, שהוא המקום שחוזרים אליו מהעבודה והמקום שיוצאים ממנו בבוקר אל העבודה, נשאר מיותם רוב שעות היום ובלילה נותר ללא השגחה כאשר מדובר בשעות השינה שלכם. בכל שעות היום והלילה וללא סיבה מקדימה או נראית לעין, יכולה להיווצר שריפה אצלכם בבית וללא ידיעתכם.

מערכת לגילוי אש הפועלת 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, היא המערכת שתמנע את השריפה בבית שלכם ותגן על קרוביכם מהנורא מכל. המערכת תוודא שאתם יודעים מה מתרחש אצלכם בבית בין אם אתם ישנים ובין אם אתם בעבודה ותדע לתפעל את האירוע עד שמכבי האש יגיעו וכמו כן, גם אתם.

גילוי מקדים, שמירה על חיים

התקנת מערכת לגילוי אש ועשן בבית קרקע היא אמנם אינה דרישה תחת החוק אך היא מצילה חיים ונפשות ועל כן זוהי מערכת שאתם רוצים שתותקן בבית שלכם. כאשר אתם אלה שמכירים את הבית שלכם הכי טוב, מערכת זו תסייע לכם לגלות היכן מתפתחת השריפה כך שתוכלו לפעול במהירות וביעילות עבור כיבויה.

ומנגד, כאשר מדובר בבניין מגורים שקומותיו עולות על 4, הוא בניין שחייב, מבחינת החוק, להתקין עזרים לסיוע בזמן שריפה עבור ביטחון כל דרי הבניין. ישנן הגדרות מפורטות מה כל בניין צריך להכיל עבור שלום הדיירים שלו, אך רק המערכת המודרנית ביותר תוכל להתמקד באזור השריפה המדויק ומבלי להפריע לכלל הבניין.

השרשת ביטחון

גם אם הסבירות שבשטח הבית שלכם תתלקח מעצמה שריפה הוא נמוך, אין זה אומר שזה לא דבר אפשרי. ואם ברצונכם להשריש בבני ביתכם, או בדיירי הבניין שלכם, את הביטחון במגורים הרי שחלק מזה יהיה בעזרת מערכת לגילוי מוקדם של אש ועשן. כי לא רק שתקבלו את השליטה חזרה לידיים שלכם, תקבלו את תחושת הודאות בביטחון אותו אתם משרישים בבני ביתכם ובדיירי הבניין שלכם.

מערכת לגילוי אש היא חלק ממערך אבטחה אותו אתם מייצרים לבית שלכם בכדי להגן מפני סכנות שעורבות בחוץ וכן גם סכנות שעורבות בפנים. לכן, כפי שזה רק מרגיש להם הגיוני להתקין מערכת אבטחה ביתית כך בדיוק אתם צריכים להרגיש כלפי מערכת לגילוי אש.

עסק, בית, בית, עסק

אלו שני המקומות בהם מבלים את רוב שעות היום והלילה. שני המקומות חשובים, מכילים חיי אדם לצד מידע, זיכרונות, מקום מפלט ומקום להתפתחות. על שניהם להבטיח את שלום יושבים ולכן בשניהם קיימת הנחיצות בשמירה על ביטחון יושביהם. מערכת לגילוי אש היא מהמערכות הראשונות שחייבות להיות מותקנות בהם.

למה צריך מערכת גילוי אש ועשן בבית ובעסק

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים:

מאמרים שיכולים לעניין אותך

פתרונות קליטה סלולרית

פתרונות קליטה סלולרית

אחד הדברים שיותר מעיקים בעולם המודרני של היום הוא מחסור בקליטה סלולרית. בבית או בעבודה, כשאין קליטה זה מקשה על החיים. אין אפשרות להוציא שיחות

קרא עוד »

לשאלות על המאמר או מידע נוסף על שירותי החברה צרו עמנו קשר:

או השאירו פרטים בטופס הבא: