למה זה חשוב שתתקינו מערכות גילוי אש בבניין שלכם

מערכות חשמל, חימום, תאורה, הסקה. אלו הן הסיבות השכיחות ביותר לשריפות במבנים שונים. מערכות גילוי אש, כשמן כן הן, נועדו בעבור זיהוי מוקדם של שריפה המתפתחת באזור ממוקד. מערכות אלו כוללות רכיבים ותכונות רבות המסייעים להגנה שלכם ובכך מתריעות לנוכחים מפני שריפה המתרחשת בקרבת מקום ומאפשרות להם להימלט בזמן ולהזעיק עזרה.

הדור הבא של מערכות גילוי אש כבר פה, בואו לקרוא על היתרונות שלהן

זיהוי מוקדם של מוקד ההתלקחות

בהתקנת מערכות גילוי אש, מערכות מתקדמות טכנולוגית, אתם למעשה מתקינים חיישני פחמן דו חמצני וגלאי עשן רגישים שעושים בקרה כוללת על טמפרטורת החדר בכל שלבי היום והלילה. גלאים אלה פועלים תוך שניות מרגע השינוי בטמפרטורה ומסייעים רבות בהצלחת חיי אדם הנמצאים בסביבת השריפה.

מסייע בהתחמקות משאיפת עשן

בעיקר בלילות, כאשר מרבית האנשים ישנים במיטותיהם, שאיפת עשן יכולה להיות הגורם העיקרי לקושי להימלט מזירות נשרפות. גלאי אש, המתריעים גם בעזרת אזעקה רועשת, יכולים לסייע לרבבות בני אדם להימלט מהעשן המתפזר עוד לפני שהגיעה השריפה עצמה. הדבר תקף גם לבנייני משרדים אשר הקומות השונות לא מודעות לשריפה המתרחשת וזוהי הדרך להזהירם.

מפחית ברמות הנזק שהיו עשויות להיות

מי שנתקל בחייו בשריפה, ודאי יודע להגיד ששריפה אוכלת הכל וברגעים בודדים. הנזק ששריפה מותירה אחריה הוא לעתים בלתי הפיך וגורם להוצאות גדולות מאוד וממש לא מתוכננות. מיקוד מהיר של השריפה בטרם הפכה לחסרת שליטה הוא חיוני בזמן אמת ומכאן אחריותו וטיבו של גלאי האש.

מעדכן בזמן אמת את אנשי המפתח

לכל מבנה או בניין יש כמה אנשי מפתח אשר מקבלים אליהם את המידע על מקרי החירום בבניין והם אלה שאחראים לפתור אותם. עם המערכות החדשות, ברגע שהחיישנים מקבלים את האות להתריע על סכנת שריפה, יקבלו אנשי המפתח טלפון מדווח על המתרחש ואת מיקומה המדויק של השריפה. אנשי המפתח הם בדרך כלל יהיו בעלי הבניין, איש התחזוקה ובעלי העסק.

יש מי שמשגיח כל הזמן

בזמן שרוב השריפות קורות מתקלות, קצרים ותאונות שונות, לעתים זמן התגובה של כוחות ההצלה, על אף היותו קצר, הוא לא מספיק בכדי לסייע במילוט מהשריפה וכיבויה. כשיש מערכת שמשגיחה 24 שעות ביממה, תחושת הביטחון עולה בידיעה שיש מי שמשגיח גם כשאתם לא שם.

לא מצריך תחזוקה גבוהה

בעבור השמירה הטוטאלית שמעניקה המערכת מפני שריפות, אתם לא צריכים לעשות הרבה בעבורה. גלאי אש ועשן מחויבים בחוק להיות מותקנים בכל מבנה בעל קומות בין אם למגורים ובין אם לעסקים. לפי התקן והוראותיו כל שאתם צריכים לעשות זה להתקין את הגלאים בחדרים השונים ובנקודות אסטרטגיות וזהו.

לסיכום,

אתם חייבים להתקין מערכות גלאי אש, ואם אתם כבר חייבים, למה לא לקחת את המערכות הטובות ביותר?

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים:

מאמרים שיכולים לעניין אותך

פתרונות קליטה סלולרית

פתרונות קליטה סלולרית

אחד הדברים שיותר מעיקים בעולם המודרני של היום הוא מחסור בקליטה סלולרית. בבית או בעבודה, כשאין קליטה זה מקשה על החיים. אין אפשרות להוציא שיחות

קרא עוד »

לשאלות על המאמר או מידע נוסף על שירותי החברה צרו עמנו קשר:

או השאירו פרטים בטופס הבא: