חשיבותן של מצלמות האבטחה במעליות הבניין שלכם

מצלמות אבטחה נמצאות כמעט בכל מקום עליו יש צורך בפיקוח מתמיד. כאשר בלתי אפשרי להעמיד שומרים בפינות הכספומטים או חנויות כאלו ואחרות, מצלמות אבטחה הן למעשה הפתרון האולטימטיבי הן להרתעה והן לראיה.

בשנים האחרונות עלה הצורך בפתרונות אבטחה למעליות מה שהעלה את האפשרות להתקין את מצלמות האבטחה בתוך כל מעלית ומעלית.

פתרונות אבטחה למעליות, אילו מצלמות אבטחה קיימות כיום?

 • מצלמות אבטחה אלחוטיות, מקליטות
 • מצלמות אבטחה אלחוטיות לשידור ישיר

בימינו אין צורך בהתקנה מסובכת המצריכה כלים רבים ועשייה של שעות. היום המצלמות הן אלחוטיות, לא נזקקות לשום מקור חשמל וניתן להתקין אותן בקלות יתרה ולהתחיל לשדר בן רגע.

בואו נרחיב קצת על מצלמות האבטחה המקליטות. מה זה אומר בעצם?

כשמן כן הן, מקליטות את כל שמתרחש במעלית ובכל רגע נתון. מצלמות המקליטות את המתרחש יהיו חיוניות בשעת הצורך, במידה ויש להראות שעות מסוימות מתוך חלל המעלית. לצערנו הרב, ישנם מקרים רבים בהן ההקלטה משמשת כראיה על דבר עבירה כזה או אחר שהתרחש במעלית או שהייתה ההוכחה לכך שאדם כזה או אחר אכן שהה בבניין.

מצלמות אבטחה המקליטות עשרים וארבע שעות ביממה עשויות להיות השקט הנפשי של דיירי הבניין, שיכולים לישון בשקט בידיעה מלאה שיש מי שרואה הכל בבניין שלהם. גם אם זה בדיעבד, העובדה שיש את היכולת להוכיח שנעשה עוול כזה או אחר, היא כל כך חשובה ורק בשביל זה שווה להתקין מצלמות כאלו במעליות שבבנייני מגורים.

אם לא די בבנייני מגורים, גם בנייני עסקים הם בניינים שרוצים להיות מוגנים בכל שעה ביום או בלילה ולקבל את האבטחה החכמה ביותר והיעילה ביותר. לעתים נפוצות לבנייני עסקים יש שומרים בכניסה או פקידי לובי שאמונים על דלפק הקבלה לאורך היום, אך בשעה שהוסכמה איתם הם גם פורשים לבתיהם ולמעשה משאירים בניין ללא פיקוח אמיתי.

היום אפשר להגיד בבירור שעסקים מסוימים עובדים בשעות לא שגרתיות מה שמצריך את השארת הבניין פתוח גם בשעות לא שגרתיות. מאחר ואין אבטחה בשעות האלו כאשר אין אף אחד סביב, דבר המאפשר לאנשים שלא שייכים לבניין להיכנס ולעשות מה שהם רוצים, מצלמת אבטחה מקליטה יכולה לסייע לאחר מעשה.

מנגד, קיימת מצלמת אבטחה שמצלמת את מה שקורה בו ברגע ותו לא. מה היא אומרת?

היא לא מקליטה, לא שומרת ולא מתעכבת על אף פרט. היא שם אך ורק בשביל להיות זוג העיניים של מי שצופה באותו הרגע במערך המצלמות. בבחירת מצלמת אבטחה מהסוג הזה, יהיה עליכם להפקיד מאבטח או אדם מוסמך שתפקידו יהיה להביט במתרחש ולזהות כאשר קיים מקרה חירום או סיבת סיכון אחרת.

מצלמות הפועלות על שידור ישיר הן יעילות בעיקר כאשר הבניין סוגר את דלתותיו לציבור הרחב ובעצם עד לבוקר שלמחרת אין כל פעילות בבניין. בנייני עסקים ומשרדים הפועלים בשעות קבועות יכולים לאמץ לחיקם את המצלמות האלו ולספק את כוח האדם הדרוש לכך בכדי לספק אבטחה בזמן אמת, גם כאשר הדברים לא נראים לעיניהן החזיתיות של המאבטחים.

מצד שני, גם לבנייני מגורים היא יכולה להתאים כאשר לבניין יש מאבטח בכניסה לבניין או שומר היושב בלובי. קיימים בנייני מגורים רבים שעד לשעות הערב עומד אדם ושומר על הסף. בהתקנת מצלמות אבטחה במעליות, כאלו הפועלות בשידור ישיר יכולה לאפשר לשומר לעקוב אחר המתרחש בבניין ובתנועת האנשים הנמצאים בו.

אנשים רבים מרגישים בטוחים יותר כאשר מותקנת מצלמת אבטחה במעלית בידיעה שיש מי ששומר עליהם גם כאשר דלת המעלית נסגרת. גם אם אין שומר לילה לבניין המגורים שישגיח על המצטלם דרך מצלמת האבטחה, אין זה אומר שמי שלא שייך לבניין יודע את זה ובכך יכולה המצלמה גם להרתיע את מי שמבקש לבצע עבירה באחת מדירות הבניין.

חשיבות המצלמות במעליות הבניין, כל בניין:

לאחר שהסברנו לכם קצת על המצלמות, החלטנו להביא לכם 5 יתרונות להתקנת מצלמות אבטחה אלחוטיות, מקליטות ו-5 יתרונות להתקנת מצלמות אבטחה אלחוטיות, הפועלות בשידור ישיר. רק כדי לעשות לכם קצת סדר בראש.

5 יתרונות על המצלמות המקליטות

 1. מצלמות האבטחה החדישות מאפשרות רזולוציית צפייה ברמה איכותית שתאפשר לכם לראות מה קורה במעליות השונות מבלי להתאמץ יותר מדי. יתרה מזאת, במצלמות האבטחה האלחוטיות קיימת האפשרות לזום אין וזום אאוט, התמקדות וראייה גם במצבי חשיכה.
 2. שלא כמו במצלמות האבטחה הישנות, פתרונות האבטחה למעליות כיום מאפשרות התקנה מהירה, פשוטה ויעילה מבלי לקדוח יותר מדי בקירות ולבזבז יום עבודה שלם. המצלמות מתחברות ישירות אל נקודת המחשב (נקודת הIP) ובכך מתחילות לפעול החל מהרגע שקיבלו אות חיבור ואינטרנט.
 3. מאחר והמצלמות מתחברות ישירות למחשב שלכם, מתקיימת גישה מהירה אל נקודת האחסון של המצלמות. מה זה אומר? כל מה שהמצלמות מצלמות עובר ישירות אל המחשב שלכם, מתוארך ומתוזמן כך שיהיה לכם הרבה יותר קל למצוא פרק זמן מסוים כאשר אתם מחפשים.
 4. למצלמות יש עמידות גבוהה וארוכת שנים והיא יכולה לתפעל עבורכם ללא הרף או הפרעה כלשהי עד שבלאי הזמן יעשה את שלו. כל הזיכרון שלה שמור אוטומטית במחשב שלכם כך ששום דבר לא ילך לאיבוד לעולם.
 5. לא משנה על איזה בניין אנחנו מדברים, כל מי שמשתמש במעלית הבניין מדי יום ירגיש הרבה יותר בטוח מהידיעה שיש מי שמסתכל ומשגיח. התקנת פתרון אבטחה כזה מעניק למשפחות ולמשרדים רבים ימים ולילות רגועים יותר ובטוחים יותר.

5 יתרונות על המצלמות בשידור חי

 1. מצלמות האבטחה העובדות על תקן העיניים שבמעלית מאפשרות לכם לראות בזמן אמת את המתרחש במעליות השונות, דרך מסך ולתפעל בזמן אמת מקרי חירום.
 2. מכיוון שהמצלמות האלו פועלות בשידור ישיר בלבד, הן אינן משדרות לאף מחשב והן אינן תופסות שום מקום באחסון המחשב שלכם. פחות חיבורים, פחות בלאגן.
 3. מצלמות אלו יכולות להיות גורם הרתעה מצוין גם אם אין מי שמסתכל בהן באותו הרגע. מספיק שהן ייראו בתוך המעלית בכדי שמי שמנסה להרע, יחזור על צעדיו.
 4. כמו במצלמות האבטחה המקליטות, גם שלב ההתקנה של מצלמות האבטחה האלו הוא די פשוט ולא צריך לקחת יותר משעה. מרגע שחוברה המצלמה אל המסך, אתם יכולים להתחיל לעבוד.
 5. מצלמה זו, שפועלת על שידור ישיר בלבד יכולה לספק לכם מידע רב על המתרחש בבניין בשעות השונות של היום. לעתים המידע שתקבלו דרך המצלמה יהיה חיוני לכם דווקא לתחומים אחרים.

איך בוחרים מצלמת אבטחה?

שאלה מצוינת! הכל תלוי בבניין בו אתם נמצאים. המצלמות מתאימות גם לבנייני מגורים וגם לבנייני משרדים. הכל עניין של העדפה וזמני פעילות של הבניין.

קחו בחשבון שרוב בנייני המגורים פעילים בשעות היום אך בשעות הלילה דוממים ואילו בנייני משרדים יכולים להיות שוקקי חיים גם בשעות הקטנות של הלילה. זהו שיקול שחשוב להסתכל עליו כאשר בוחרים את מצלמת האבטחה.

לסיכומו של דבר,
אם אתם מחפשים פתרונות אבטחה למעליות, אתם כנראה מרגישים את הצורך בהן. ובשביל זה אנחנו פה לעזור לכם, עם התקנת מצלמות האבטחה למעליות שלכם.

פתרונות אבטחה למעליות - מצלמות אבטחה

שיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים:

מאמרים שיכולים לעניין אותך

פתרונות קליטה סלולרית

פתרונות קליטה סלולרית

אחד הדברים שיותר מעיקים בעולם המודרני של היום הוא מחסור בקליטה סלולרית. בבית או בעבודה, כשאין קליטה זה מקשה על החיים. אין אפשרות להוציא שיחות

קרא עוד »

לשאלות על המאמר או מידע נוסף על שירותי החברה צרו עמנו קשר:

או השאירו פרטים בטופס הבא: